Paulina Ignatiuk

pomoc psa (AAI)

Życie i praca z psem to dla mnie fantastyczna przygoda i tym chce zarażać innych.

Na co dzień zajmuję się wychowaniem moich dwóch dziewczyn owczarka belgijskiego i dalmatyńczyka, a także prowadzę domowy hotel dla psiaków.

W treningu ważny jest dla mnie przede wszystkim dobrostan psa, budowanie relacji opartej na zaufaniu i wzajemnej współpracy. Dążę do tego, aby życie z psem było przyjemnością, aby połączenie pies-człowiek było zespołem, który się rozumie i szanuje.

Moją wielką pasją są psie sporty, które aktywnie trenuję od 2006 roku – agility i frisbee, a także pasienie z owczarkiem.

Interesuję się pracą ze zwierzętami, ich zachowaniem oraz komunikacją. Jestem w trakcie certyfikacji zoopsycholog – behawiorysta.

Razem z moim owczarkiem belgijskim o imieniu Żaba prowadzę zajęcia z zakresu AAI (Animal Assisted Intervention) – popularnie nazywanych dogoterapią. Szczególnie preferuję zajęcia z dziećmi.

Od trzech lat jestem wolontariuszką w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom.

Prowadzę zajęcia w Centrum Zdrowia Dziecka, Klinice Budzik czy w Centrum Alzheimera. Pracuję z dziećmi w różnym wieku z różnymi trudnościami, a także z seniorami.

Ukończyłam:

  • Kurs I stopnia – zespół wizytujący
  • Kurs II stopnia: zespół edukacyjny/terapeutyczny (w trakcie)
  • Komunikacja pies-człowiek (HCCR – Human Canine Comunication Relation) w Ethoplanet

W 2019 uczestniczyłam w międzynarodowym obozie Preparation and trainings of Human Dog Teams in dog assisted education and therapy.

Jestem zakochana w dalmatyńczykach i wszystkim co w kropki. Oprócz psów mam jeszcze trzy adoptowane szczury.